Pastatų ir gatvių istorijos

Keltininko namas (Žveju g. 20)

Keltininko_namelisKeltininko namas, 1809 m.Keltininko namas - Klaipėdos pilies plane užfiksuotas XVII a.  XVII a. šaltiniuose yra minima, kad pastate veikė kelto ir Rąsto užtvaros tarnyba. Jame gyveno keltininkas ir veikė vadinamoji Rąsto tarnyba (mokesčių surinkimas už naudojimąsi keltu). Vėliau keltininko namas buvo išplėstas į didesnį vieno aukšto pastatą su mansarda.

Nuo XIX a. čia veikė darželis, prekybos mokykla. Anksčiau šis pastatas buvo tarsi kitame kanalo krante esančio Ryžių malūno dvynys. Ta pati fachtverkinė stilistika, tos pačios spalvos fasadas. Šis XIX a. pradžioje perstatytas į ištaigingą klasicistinio stiliaus pastatą, prie jo prijungti įvairūs priestatai, laiptinės.

Keltininko_namelis_1Keltininko namas, XX a.Keltininko namelis išsiskiria eklektiška architektūra: nuo Žvejų gatvės matomas klasikinis fasadas, nuo upės pusės - su fachverko elementais. Pagal išlikusias XX a. pradžios fotografijas architektai atkūrė keltininko namo formas ir po restauracijos šis statinys atgimė autentiškame pavidale. Statinio forma po rekonstrukcijos nekito, buvo tik pakoreguotos sovietmečiu prilipdytos fasado detalės bei atsirado 100 kv.m. terasa lauko kavinei. Restauruojant sandėlį taip pat buvo išsaugotos šimtametės medinės konstrukcijos, išliko ir autentiškas pastato rūsys.

Senojo tiltelio prieigose ant Danės krantinės esantis Keltininko namas duris atvėrė 2008 m. sausio mėn. Restauruotame Keltininko namo (dab. "Old Port Hotel")  viešbutyje  šiuo metu įrengtas viešbutis su restoranu, banketine sale ir konferencijų kambariu.

Keltininko_namelis_2Keltininko namas iki restauracijos...Keltininko_namelis_3... ir po jos

YouTube kanalas

tv-clip-art

... from Klaipeda

Happy Klaipeda

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2  Vaizdo kameros mieste. Stebėkiti transliuojamą vaizdą realiuoju laiku.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris

units
 

Valiutos konverteris

currency-trading

Pasaulio laiko zonos

earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon