Konteinerinių pervežimų istorija

Šiuolaikinių konteinerių prototipas atsirado XVIII amžiuje. Tai buvo paprastos dėžės, kurios buvo daug kart naudojamos anglies pervežimui, nes taip buvo patogu jį perkrauti iš laivų ant vežimų tolimesniam pervežimui. Atsiradus geležinkeliui, tokios daukartinės taros naudojimas padidėjo.

XX a. pradžioje atsirado jau ir uždaromi konteineriai, kurie buvo naudojami pervežimuose jūra ir sausuma. Tokių konteinerių buvo įvairiausių tipų ir pirmoji šalis, kuri XX a. trečiame dešimtmetyje bandė įvesti bent jau šiokią-tokią tvarka, buvo Didžioji Britanija.

sl3 sl1sl2

1956 m. balandžio 26 d. prasidėjo pirmasis konteinerinio laivo "Ideal X" reisas. Tai nebuvo konteinerinis laivas, kaip mes įpratę matyti, o laivas buvo perdarytas iš tanklaivio. Reisas buvo iš Newark iki Houston, o ant borto buvo 35 pėdų  58 konteineriai. Laivas taip pat galėjo krauti vilkikus.

Labai logiška, kad konteinerinio verslo pradininkas Malcolm McLean, prieš pradedant konteinerinį verslą, buvo auto-pervežimų verslo savininkas. Jis paskaičiavo, kad netikslinga mokėti už krovinių perkrovimą iš sunkvežimių į laivus ir atgal, todėl nusprendė sukurti tokį sunkvežimio kėbulą, kad jį butu lengva perkelti nuo šasį ant laivo arba kitą transporto priemonę. Vėliau jo nupirkta laivininkystės kompanija Pan-American Steamship Company greitai tapo viena iš didžiausia konteinerinė Sea-Land linija, kurį 1999 metais įėjo į Maersk sudėtį.

YouTube kanalas

tv-clip-art

... from Klaipeda

Happy Klaipeda

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2  Vaizdo kameros mieste. Stebėkiti transliuojamą vaizdą realiuoju laiku.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris

units
 

Valiutos konverteris

currency-trading

Pasaulio laiko zonos

earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon