Pastatų ir gatvių istorijos

Stenbergo namas (Liepų g.7)

Nuo 1858 metų adresų knygoje galimas rasti įrašus, kad šis namas, tuo metu adresu Aleksandro g. 24, priklausė prekybininkui Stenbergo šeimai. Po 1866 dalis namo priklausė Belgijos konsului Sternbergui, o nuo 1898 metų namo savininku vėl  tapo konsulo ir prekybos atašė Sternbergo šeima.

Liepu 7 fasadasLiepų g.7 namo fasadasXX a. pirmajame dešimtmetyje aktyviausiai namus statėsi pirkliai ir aukšti valdininkai. Namuose-rezideneijose savininkai ne tik gyveno, bet ir turėjo kontoras. Didumą namo vietos užėmė butas, o kitoje namo dalyje buvo kontora. Į abu sektorius įeinama iš gatvės pro atskiras duris. Beveik simetriškas šio vienaaukščio namo pagrindinis fasadas papuoštas lipdiniais ir skulptūromis.

1909 metais savininku minimas Abelis Tobias Kaufmann – taip pat miesto pirkliui. Tikėtina, kad Tobias Abelmann Sternberg nupirko namą XX amžiaus pradžioje ir tada jis galėjo perstatyti namą pagal jugendo stilių.

Po Pirmojo pasaulinio karo namas priklausė pirkliui ir danų konsului Henry Šmėlingui (Schmaling) - Memelio pirklių gildijos vadovui, o namas keletą metų tarnavo kaip prekybos rūmai iki 1933 metų, kai mirė p. Šmėlingas. Po Antrojo pasaulinio karo užstatytas antrasis aukštas.

Liepu 7 XXprAleksandro g.24 - jugendo stiliaus namas, XX pr.Liepu 7... dabar namas Liepų g. 7

YouTube kanalas

tv-clip-art

... from Klaipeda

Happy Klaipeda

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2  Vaizdo kameros mieste. Stebėkiti transliuojamą vaizdą realiuoju laiku.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris

units
 

Valiutos konverteris

currency-trading

Pasaulio laiko zonos

earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon