Master ir House Bill of Lading

Master Bill of Lading (sutr. MBL)– jūrinės Linijos, kuri tiesiogiai vykdo pervežimą, dokumentas, įrodantis abiejų šalių sutarties sudarymo faktą ir patvirtinantis užsakovo teisę gauti iš krovinio gabenimo kompanijos nurodytą krovinį.

House Bill of Lading (sutr. HBL)– NVOCC operatoriaus dokumentas, įrodantis abiejų šalių sutarties sudarymo faktą ir patvirtinantis užsakovo teisę gauti iš krovinio gabenimo kompanijos nurodytą krovinį.

Šie dokumentai atsiranda ir egzistuoja kartu, kai vykdomas intermodalinis pervežimas. Jūrinės Linijos konosamentas (MBL) išduodamas pervežimui “nuo uosto iki uosto” (t.y. tik jūrinei maršruto atkarpai) , o NVOCC operatoriaus konosamentas (HBL) išduodamas visam maršrutui “nuo durų iki durų”. Kitaip tariant, MBL yra jūrinis, dalinis konosamentas ir yra integruotas į HBL, kuris  yra intermodalinis, pilnas konosamentas.

NVOCC operatorius sumoka Linijai jūrinį frachtą ir yra atsakingas už MBL pristatymą (jei buvo išduoti Originalai) Linijos agentui, o Užsakovas sumoka NVOCC operatoriui transportavimo kainą už visą maršrutą  bei pristato Originalius HBL vietiniam NVOCC operatoriui/agentui, prieš atsiimant krovinį

containers_rail container_vessel containe_truck

YouTube kanalas

tv-clip-art

... from Klaipeda

Happy Klaipeda

3-D Klaipėda

Virtuali_Klaipeda_pic

 

Vaizdo kameros Klaipėdoje

saugus_miestas2  Vaizdo kameros mieste. Stebėkiti transliuojamą vaizdą realiuoju laiku.

Konverteriai

Matavimo vienetų konverteris

units
 

Valiutos konverteris

currency-trading

Pasaulio laiko zonos

earth_time

Pasaulio šalių šventės

World map

Yra klausimų?

question_man feeder_2
Bill of Lading, Feeder, FCL, ...
FCL document-icon