Senamesčio berniukų mokykla

Tarp pradinės ir aukštosios mokyklos - vidurinę mokyklą – Memelio mieste buvo įvesta 1855-1856 metais. Mieste buvo įkurtos atskiros mokyklos mergaitėms ir berniukams. 1913 metais Senamiesčio berniukų mokykloje buvo šešios klasės. Mokykloje  buvo fizikos, geometrijos ir dirbtuvių klasė. Iki Pirmojo pasaulinio karo vidurinėje mokykloje buvo  devynios klasės, t.y. prie mokyklos buvo prijungtos ir pradinės mokyklos klasės.

Kartu su Augustės Viktorijos mergaičių licėjumi, šios Memelio mokyklos buvo labai populiarios. Juose mokėsi 800 mokiniai 26 klasėse. Pirmasis pasaulinis karas sutrikdė normalų mergaičių licėjaus darbą, nes čia buvo įkurdinta karinė ligoninė, o moksleivės mokytis ištremtos į Senamiesčio berniukų vidurinę mokyklą. Čia jos mokydavosi iki pietų, o po jų į suolus sėsdavo berniukai.

Po Antrojo pasaulinio karo, ketverių metų nacionalinė pradinė mokykla buvo privaloma visiems, bet berniukų mokykla buvo sugriauta ir jau neatstatyta.

Senamiescio berniuku mokykla XXprSenamiesčio berniukų mokykla, XX a.pr.Senamiescio berniuku mokyklaŠiandien - tik skveras

Spausdinti El. paštas